Odpružená kola na invalidní vozík SoftWheel

SoftWheels jsou horkou inovativní novinkou na trhu pro vozíčkáře. Kola přináší nový standard komfortu i bezpečnosti při jízdě na vozíku. Díky odpruženému středu kola vstřebají až 50% prvotního nárazu při dopadu ve srovnání s běžnými koly bez odpružené konstrukce. 

Jaká byla zkušenost s koly SofWheel našich zákazníků na Slovenku, kteří si SoftWheels vyzkoušeli osobně???
1. Když "skočíte" z obrubníku, nerozhodí to Vaše sezení.
2. Dlouholetí vozíčkáři cítili úlevu od bolesti zad.
3. Ti, kteří měli problém s poškozeným výpletem kol, zejména při rovném výpletu, oceňují pocit odolnosti a nepřenášení nárazů do konstrukce vozíku.


Jaký je princip kontrukce??? Podívejte se na video se srovnáním se standardní neodpruženou konstrukcí. 

Jak kola fungují a proč jsou lepší než standardní kola i přes to, že jsou těžší???

  • 3 zabudovaná ramena s písty umožňují absorbování nárazů během jízdy.
  • Kola mají pevný ráfek, který je buď v karbonové nebo v hliníkové verzi.
  • Závěsná ramena se automaticky uvedou do pohybu při nárazu na překážku nebo v drsném terénu, ale na rovině zůstávají kola pevná.
  • 360° odpružení zajišťuje odpružení bez ohledu na úhel nárazu.
  • Výrazně kratší cyklus absorbce energie.
  • Zlepšují stabilitu celého vozíku, vozík nemá tendenci se převracet ani v těžším terénu.
  • Vhodné také pro vozíky s přídavným elektrickým pohonem.Na videu je demonstrován sjezd ze schodů s koly SoftWheels. 

 

Jak si vybrat velikost??? 
Při výběru velikosti je jednoduchým ukazatelem váha. Díky čtyřem kategoriím, které SofWheels nabízí je lze velmi jednoduše a přehledně zvolit kategorii dle Vaší osobní váhy. Kategorie kol: 
A = do 50 kg
B = 50 - 70 kg
C = 70 - 90 kg
D = 90 - 136 kg


Karbon nebo hliník??? 
Vlastnosti karbonových i hliníkových kol jsou velmi podobné, ale pár karbonových kol je v porovnání s hliníkovými o 600g lehčí. Což je rozdíl, který uživatel vozíku již nepochybně pozná, vzhledem k využitému materiálu jsou tak karbonová kola o něco dražší, než kola z leteckého hliníku.
Rozdíl je pak znát třeba při nakládání vozíku do auta, pokud jej nakládáte se sundanými koly, váha nemá takový význam. Pokud vozík ale nakládáte celý, s koly, váha nižší váha bude rozhodně výhodou. 

Nasazení kol a jejich údržba??? 
Nasazení kol je velmi jednoduché a zvládnete je nasadit sami doma bez odborné pomoci. Navíc je možné kola nasadit na všechny typy vozíků, takže nemusíte mít strach, že nejsou vhodná právě pro ten Váš.
Kola jsou velmi odolná proti prachu i nečistotám a nevyžadují žádnou speciální údržbu, kontrola u dealera je doporučována max. 1x za rok.
Kola je navíc možné použít také pro vozíky s přídavným pohonem, jako je Klaxon Klick nebo kola Freewheel a dalšími potřebami pro vozíčkáře

S koly SoftWheels získáte nové možnosti a lepší péči o své tělo. Díky tlumení vibrací kola předcházejí bolesti páteře a zvýšení výkon snižuje únavu. Budete si moct užít jízdu v každém terénu a vyrazit opět do přírody nebo na výlety po městě. Díky jednoduchému nasazení navíc nepotřebujete k montáži kol odbornou pomoc a jednoduše můžete kola začít okamžitě používat.