Další projekty

Dětský reha-kočárek WISMI

Kočárek JOSI-Wismi je víceúčelový kočárek pro vaše oblíbené outdoorové aktivity včetně jízdy na kole, běhu, lyžování, pěší turistiky atd. Je určen pro děti a dospívající s komplexními speciálními potřebami. K dispozici je široká škála vybavení, včetně běžeckého kola, posturálních podpěr a dalšího vybavení. Nyní si můžete užívat venkovní aktivity s celou rodinou! Standardní integrovaný sedací systém je vhodný pro mnoho uživatelů a lze jej přizpůsobit přidáním prvků, jako je opěrka hlavy nebo klín a hrudní opěrka, které lze použít k další stabilizaci polohy při sezení.

Sedačka Wismi je k dispozici ve 3 velikostech – kompletní seznam rozměrů najdete v technické části. Malá velikost je vhodná pro uživatele do výšky přibližně 1,2 metru, střední velikost do výšky přibližně 1,5 metru a velká velikost do výšky přibližně 1,75 metru. Kočárek JOSI-Wismi je standardně vybaven podvozkem, stříškou, základním sedacím systémem s polstrovaným potahem, 5bodovými bezpečnostními pásy a 12,5″ terénním pevným předním kolem. Místo toho si můžete vybrat otočné přední kolo nebo si můžete objednat obě ze seznamu možností. JOSI-Wismi se vyrábí na zakázku v Německu a je přizpůsoben vašim individuálním potřebám. Další speciální barvy jsou k dispozici na vyžádání.

Vlastnosti

 • Víceúčelový kočárek: buggy, jogger, přívěs na kolo (volitelně)
 • Skládací konstrukce pro snadné naložení do auta
 • Odpružení zadních kol
 • Pojistka proti převržení v zadní části
 • Použití během celého roku, i v zimě a za sněhu
 • 5bodové bezpečnostní pásy
 • Integrovaný nastavitelný systém sedadla a polohovací pomůcky (volitelně)
 • Výběr barvy: červená, zelená, modrá
 • K dispozici jsou 3 velikosti – S, M a L
 • Nyní si můžete užívat venkovní aktivity s celou rodinou.
 • Vyrobeno v Německu, certifikováno v Německu

 

Více na www.wismi.cz 


Skútr ATTO

Nejpromyšlenější skútr pro vaše objevování světa.
ATTO SPORT je navržen pro pohodlí na cestách. Při skladování nebo přepravě jej lze snadno přeměnit na kufr na kolečkách, lze jej složit do kompaktní velikosti, aby se vešel do menších úložných prostor, a umožňuje rozdělení na dvě lehké části pro snadné zvedání a skladování.

Více na www.atto-skutr.cz


Přídavné pohony KLAXON a SmartDrive

Nejširší nabídka přídavných pohonů v ČR

Poslední roky plynou ve znamení obrovského rozmachu e-mobility a segment invalidních vozíků je přímo stvořen pro tuto aplikaci. Nejen kvůli usnadnění zvládání dlouhých vzdáleností a převýšení, ale hlavně kvůli zdravotnímu přínosu při šetření ramenních kloubů.

Není mnoho činností, u kterých dá vozíčkář odpočinout svým přetěžovaným ramenům. Ať už jede na vozíku, řídí auto nebo do něj přesedá, vždy mobilita souvisí s námahou této partie.

Je nám potěšením vám představit širokou paletu možností, které řeší tento problém.
Ať už hledáte přídavný pohon před vozík, za vozík, s řídítky či bez, můžete se spolehnout na naše produkty od společností Permobil a Klaxon.

Více na www.pridavnypohon.cz 


Fixace v autě

Bezpečí (nejen) pro děti, které mají specifické potřeby

Nejeden rodič telesně postiženého dítěte prožívá trauma při každé jízdě, kdy ho má ve vozidle. Běžné autosedačky jsou totiž pro handicapované dítě nepohodlné, nerespektující jeho tělesné potřeby. Navíc standardní autosedačky nejsou ani nejbezpečnější. Při nárazu, či při prudké změně pohybu, je velký rozdíl mezi přirozenou reakcí těla zdravého dítěte a zdravotně postiženého se spasmy (nedobrovolnými pohyby, třesem nebo záškuby) nebo na druhé straně naopak s ochablým svalstvem.

Pokud v běžné sedačce s tělesně handicapovaným dítětem dojde k nárazu v momentě, kdy se mu vinou křečí ruka nepřirozeně zkroutí, zlomenina je téměř jistá. K úrazu dojde i v případě, že dítě s ochablým svalstvem nemá dostatečně chráněnou hlavu, krk. V takových, ale i v mnoha dalších nestandardních situacích běžná dětská sedačka prostě nezaručuje dostatečnou ochranu.

Více na www.fixacevaute.cz